> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Jeden gól v Ústí na body nestačil

vloženo: 15.04.2019           komentářů: 0

Naši fotbalisté nedokázali výsledkově navázat na vysoké domácí vítězství nad Znojmem a ze severních Čech si odvážejí porážku 1:2. První poločas ovlivnil brzký gól domácích, kteří následně sršeli aktivitou a vytvořili si několik dobrých šancí. Díky Vošahlíkově trefě jsme ovšem pět minut před přestávkou vyrovnali. Druhý poločas už nepřinesl tak kvalitní fotbal, domácí v něm ale strhli vítězství na svoji stranu. Kaňkou zápasu bylo vyloučení Janíčka za dvě žluté karty.
FK Ústí nad Labem – 1.SK Prostějov 2:1 (1:1)

Branky: 7. a 69. Brak – 40. Vošahlík

Rozhodčí: Rejžek – Kubr, Melichar
ŽK: 36. Jan Peterka – 5. Martin Sus, 51. Tomáš Janíček, 60. Jan Polák, ČK: 84. Tomáš Janíček

Diváci: 528
Sestavy

FK Ústí nad Labem: Lindr – Strada, Brak, Pimpara, Šimeček – D. Richter (90. Valenta), J. Peterka, Miskovič – Krátký, Šup (62. Matějka), D. Procházka (81. Prošek). Trenér: Aleš Křeček

1.SK Prostějov: Le Giang – Machynek (75. Biolek), Janíček, Schuster, Slaninka – Sus (47. Koudelka) – Píchal, Vošahlík, Polák, Lutonský – A. Ševčík (72. Kroupa). Trenér: Oldřich Machala

Domácí Arma začala aktivně a vytvořila si sérii rohových kopů. Už po šesti minutách hry předvedla pohlednou kombinační akci, kdy Krátký poslal míč za obranu Richterovi, ten našel na opačné straně Braka, který povedenou střelou otevřel skóre – 1:0.

Domácí rychlý gól pochopitelně uklidnil a pokračovali v ofenzivním snažení. Procházka ani Pimpara nebyli dostatečně přesní, byť chyběly jen centimetry. Velké chvíle ovšem zažíval náš gólman Le Giang. Nejprve pokryl Miskovičův přímý kop, Šupovu střelu z ostrého úhlu vyrazil na roh a v polovici prvního dějství na něj šel dokonce Procházka sám! Náš gólman zkušeně zmenšil střelecký úhel, takže se míč vůbec nevešel mezi tři tyče.

Po půlhodině hry mířil z dalšího přímého kopu pod břevno Strada, ale Le Giang bravurně vyrazil míč na roh. Po nevýrazných možnostech Píchala či Slaninky najednou udeřilo na druhé straně. Po Slaninkově rohu nezaváhal Vošahlík a míč uklidil k bližší tyči Lindrovy branky – vyrovnáno 1:1!

V druhém poločase nastoupil místo defenzivního Suse ofenzivní Koudelka, jenže otáčet se opět musel Le Giang. Slaninka z přímého kopu vystřelil do ragbyové části branky. Hra neměla takový spád jako v první půli, až před vypršením sedmdesáté minuty se začaly dít věci. Nejprve Matějka nastřelil břevno a vzápětí se z nenápadné akce střelecky prosadil opět Brak – 2:1.

Na ploše začaly plát emoce, které vyvrcholily po vyloučení stopera Janíčka za dvě žluté karty. První si vysloužil za předloktí v soupeřově obličeji, druhou za zastavení slibně se rozvíjející akce Matějky, který by jinak pílil sám na Le Gianga.

Tři minuty před koncem mohl vítězství pojistit Matějka, jenže ten v brejku minul branku. V nastavení upadl v domácí šestnáctce Vošahlík, naše lavička se dožadovala penalty, ale nebyla vyslyšena. Tlak v posledních minutách zápasu už vyrovnání nepřinesl.

autor: 1. SK Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

KDE TO NEJVÍCE VŘE !!!
Víte o něčem, o čem by se měli dozvědět i ostatní? Líbí se Vám něco nebo Vás naopak něco ve Vašem okolí štve? Podělte se o to s ostatními...

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

19.07.2019

Agresivní sourozenec skončil
Těsně po jedné hodině ranní vyjížděli strážníci k případu slovního napadení mezi sourozenci. Na místě je kontaktoval oznamovatel, který uvedl, že bydlí ve společné domácnosti se svým bratrem a ten je neustále pod vlivem alkoholu. Následkem toho je slovní urážení a opakované vyhrožování fyzickým napadením. I za přítomnosti hlídky se agresor choval vůči svému bratrovi velice hrubým způsobem, vyhrožoval mu fyzickým útokem a byl zjevně pod vlivem alkoholu. Jelikož nekontroloval své chování, byl vyzván k provedení orientační dechové zkoušky. Ta měla pozitivní výsledek 3,62 promile alkoholu.

17.07.2019

Před jízdou se vydatně posilnil.
Po sedmnácté hodině bylo přijato oznámení na linku 156 o opilém cyklistovi, který se pohybuje po ulici Krasická směrem k centru města. Vyslaná hlídka na místo našla muže, který ležel na trávě mimo pozemní komunikaci. Strážníci provedli u dotyčného dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem. Byla naměřena hodnota 1,94 promile alkoholu v dechu.

16.07.2019

Vychutnávali si pivko.
V odpoledních hodinách při vykonávání hlídkové služby zaměřené na veřejný pořádek si strážníci všimli dvou mladíků, jak popíjejí alkohol v parčíku na ulici Josefa Lady u dětského hřiště. Jednalo se o muže ve věku devatenáct a jednadvacet let. Dotyční konzumovali lahvové pivo v místě, kde je to zakázáno obecně závaznou vyhláškou města Prostějova. Nesmí se konzumovat alkoholické nápoje v okruhu 100m od dětských hřišť.

16.07.2019

Lapkové se tentokrát pěkně činili
Za uplynulý týden vyjížděli hlídky městské policie k jedenácti krádežím, které se udály v prostějovských supermarketech. Všechny případy byly spáchány dospělými osobami. U osmi krádeží nedošlo k poškození zboží, a proto bylo vráceno zpět do prodeje. Ve dvou případech si přestupci odcizené zboží odkoupili a jedenkrát nebylo vráceno zpět na prodejnu. Pachatelé odcizili zboží v celkové hodnotě 13 524,60 Kč. Přeborníkem v tomto počínání byl devětadvacetiletý muž, jenž byl dopaden třikrát během dvou dnů a sám dokázal odcizit zboží v hodnotě 7 858 Kč.

12.07.2019

Nechtělo se jim platit za psy
Před osmou hodinou ranní prováděli strážníci kontrolu, která byla zaměřená na dodržování právních předpisů města Prostějova. Konkrétně na obecně závazné vyhlášky o volném pohybu psů a také jestli majitelé mají svého miláčka očipovaného, přihlášeného a řádně platí poplatky. Bylo zjištěno dvakrát protiprávní jednání. V prvním případě je podezřelá z přestupku padesátiletá žena a to tím, že svého psa řádně nepřihlásila a neplatí za něj poplatek.