Klikněte pro zvětšení...

Prostějov porazily 2:1

vloženo: 20.04.2019           komentářů: 0

Pardubice odčinily prohru s Brnem, Prostějov porazily 2:1

V rámci 24. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY se v sobotu dopoledne na pardubickém Stadionu Pod Vinicí utkaly týmy Pardubic a Prostějova. Po klidném prvním poločasu v tom druhém padly tři branky a domácí zvítězili 2:1 díky dvěma gólům Adama Fouska. Za hosty korigoval skóre David Píchal.

Sestavy
Letáček – Prosek, Šejvl, Piroch, T. Čelůstka – Jeřábek – Mužík, Tischler, Toml (70. Petráň), A. Fousek (83. Lee) – P. Černý (90. Kovář).
Trenér: Jaroslav Novotný
P. Le Giang – Biolek (68. Pančochář), Schuster, Sus, Slaninka (60. Zapletal) – Machynek, Janíček, Polák (79. A. Ševčík), Koudelka – Lutonský, Píchal.
Trenér: Oldřich Machala
Rozhodčí: Petřík – Hock, Leška • Stadion: Stadion Pod Vinicí • Diváci: 496
Komentář

První poločas příliš mnoho gólových příležitostí nenabídl. Nejspíše největší šanci první půle měl hostující David Píchal, ten ale z malého vápna nedokázal využít zaváhání domácí obrany a míč poslal jen kousek vedle levé tyče branky Jiřího Letáčka. Do kabin se tak šlo za stavu 0:0.

Hned v 52. minutě se Pardubice dostaly do protiútoku. Centr Čelůstky z levé strany mířil na Mužíka, který byl obráncem poslán k zemi. Následoval pokutový kop, který s přehledem proměnil Adam Fousek.

Hned minutu poté po centru hlavičkoval Matěj Biolek pod břevno a Jiří Letáček se musel pořádně natáhnout, aby míč vytáhnul alespoň na rohový kop.

V 62. minutě utkání už se skóre měnilo. Po přímém kopu Pardubic vyhrál sprinterský souboj proti Martinu Šejvlovi David Píchal a šel úplně sám na brankáře. Naběhl si na pravou stranu a křížnou střelu překonal Letáčka, který si na míč trochu sáhl.

Nerozhodný stav ale nevydržel dlouho. Adam Fousek se totiž uvnitř pokutového území dostal ke střele a stejným způsobem, jako Píchal, prostřelil brankáře Le Gianga a vrátil tak vedení na stranu Pardubic.

Ve zbytku utkání se hosté dostali k několika střelám, ani jedna ale Jiřímu Letáčkovi nenadělala žádné větší problémy a tak Pardubice zvítězily nad Prostějovem 2:1.

přidat komentář            zobrazit komentáře

> > >   náhodná fotka

Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

>  PROSTĚJOVSKÁ 112

19.07.2019

Agresivní sourozenec skončil
Těsně po jedné hodině ranní vyjížděli strážníci k případu slovního napadení mezi sourozenci. Na místě je kontaktoval oznamovatel, který uvedl, že bydlí ve společné domácnosti se svým bratrem a ten je neustále pod vlivem alkoholu. Následkem toho je slovní urážení a opakované vyhrožování fyzickým napadením. I za přítomnosti hlídky se agresor choval vůči svému bratrovi velice hrubým způsobem, vyhrožoval mu fyzickým útokem a byl zjevně pod vlivem alkoholu. Jelikož nekontroloval své chování, byl vyzván k provedení orientační dechové zkoušky. Ta měla pozitivní výsledek 3,62 promile alkoholu.

17.07.2019

Před jízdou se vydatně posilnil.
Po sedmnácté hodině bylo přijato oznámení na linku 156 o opilém cyklistovi, který se pohybuje po ulici Krasická směrem k centru města. Vyslaná hlídka na místo našla muže, který ležel na trávě mimo pozemní komunikaci. Strážníci provedli u dotyčného dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem. Byla naměřena hodnota 1,94 promile alkoholu v dechu.

16.07.2019

Vychutnávali si pivko.
V odpoledních hodinách při vykonávání hlídkové služby zaměřené na veřejný pořádek si strážníci všimli dvou mladíků, jak popíjejí alkohol v parčíku na ulici Josefa Lady u dětského hřiště. Jednalo se o muže ve věku devatenáct a jednadvacet let. Dotyční konzumovali lahvové pivo v místě, kde je to zakázáno obecně závaznou vyhláškou města Prostějova. Nesmí se konzumovat alkoholické nápoje v okruhu 100m od dětských hřišť.

16.07.2019

Lapkové se tentokrát pěkně činili
Za uplynulý týden vyjížděli hlídky městské policie k jedenácti krádežím, které se udály v prostějovských supermarketech. Všechny případy byly spáchány dospělými osobami. U osmi krádeží nedošlo k poškození zboží, a proto bylo vráceno zpět do prodeje. Ve dvou případech si přestupci odcizené zboží odkoupili a jedenkrát nebylo vráceno zpět na prodejnu. Pachatelé odcizili zboží v celkové hodnotě 13 524,60 Kč. Přeborníkem v tomto počínání byl devětadvacetiletý muž, jenž byl dopaden třikrát během dvou dnů a sám dokázal odcizit zboží v hodnotě 7 858 Kč.