> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Za polárním kruhem a přitom v zámku

vloženo: 30.01.2011           komentářů: 0

Za polárním kruhem a přitom v zámku

„Fotografie v nichž je sdělen zážitek z krajiny“ alespoň tak komentovali návštěvníci středeční vernisáže výstavy Spolku prostějovských fotografů Za polární kruh.
Mezi autory jsou zvučná jména prostějovské fotografie Ivo Snídal, Josef Franc, Jiří Uvízl, Luděk Mařák a Dušan Vězenský. Ti na výstavě prezentují fotografie z expedice loňského léta, kdy se vypravili do Norska. „Lidé tam mají těžký život, nemají tolik civilizace jako my, ale zato život na samotách. Člověk si poté uvědomí, že my si občas vymýšlíme, jsme moc nároční, že není něco denně k dispozici“ řekl jeden z autorů.
„Já bych tak řekl, že tyto fotografie jsou hezké, co mi trošku chybí, je rozdílný přístup jednotlivých autorů k tématu. Přece jenom fotografovali všechno stejně. Je to krásná krajina na pohled, ale možná se mohli pokusit to jinak zpracovat“ řekl novinář a fotograf Milan Brauner, který v listopadu svá díla vystavoval v konkurenční Galerii U Hanáka. Ani radní Milada Sokolová si vernisáž nenechala ujít a má na výstavu pozitivní názor: „Výstava se mi velmi líbí, všichni páni fotografové ukázali, co umí. Barvy jsou nádherné, přibližuje nám to krajinu, jak skutečně vypadá“ řekla. Spolek prostějovských fotografů je volné sdružení aktivních amatérských fotografů, s podobnými zájmy. „Jádrem našeho spolku je skupina přátel, která se již dříve scházela, nejen kvůli svému fotografickému koníčku, ale i kvůli cestování a lásce přírodě“ píše spolek v letáčku. Na této výstavě se prezentuje i vedoucí Policie ČR, územního obvodu Prostějov Dušan Vězenský. Zajímalo mne, jak jde práce dohromady s fotografováním: „Určitě jde, protože při fotografování se člověk uvolní, je to relax“ odpověděl Věženský. „Jsou to velmi krásné fotografie, nemám žádné připomínky“ řekl Albert Halmo, šéf prostějovské Galerie U Hanáka
Výstava je otevřena po provozní dobu Regionálního informačního centra, tedy od pondělí do pátku od 9 do 17 hodin. V soboty i neděle od 9 do 12 hodin a potrvá do 27. února, kdy ji nahradí obrazy Jiřího Valtra.
A jak se výstava líbí samotným návštěvníkům vernisáže?
„Já mám ráda umění, takže se mi to velice líbí a oceňuji výběr tématu“
„Je to nádherná příroda, fantastické barvy, prostě paráda“.
„Krásné, hezké, líbí se mi.“ (opakováno vícekrát)
„Je to fantastické, nádherná příroda, jsem z toho nadšená“


http://www.youtube.com/watch?v=oXLZZEX0IHw

http://www.youtube.com/watch?v=4U9y_Vbh-t0

http://www.youtube.com/watch?v=ZALSPD1ntKU

http://www.youtube.com/watch?v=QyOvYH85jo8


Jakub Čech, Prostějov
Foto: Martina Váňová


autor: Jakub Čech

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.