> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Dagmar a Pavel Kindlovi u Hanáka

vloženo: 06.02.2011           komentářů: 0

Dagmar a Pavel Kindlovi u Hanáka. Přijdete se podívat?

Dagmar a Pavel Kindlovi u Hanáka. Přijdete se podívat?

Výstava dvou osobností, výstava dvou žánrů – tak by se stručně dala popsat právě probíhající výstava Dagmar a Pavla Kindlových - fotografií a obrazů v prostorách prostějovské Galerie u Hanáka.
V pátek 2.2 se v Galerii U Hanáka uskutečnila asi 23. akce. Pro zpestření atmosféry na vernisáži vystoupila začínající kapela, která si prozatím říká „Večerní broskev“.
„Já jsem učila kreslení a měla jsem k němu velký vztah, takže se mi umění líbí. Ať jsou to obrazy nebo fotografie. Když má v sobě člověk vztah k umění a dívá se na to srdce, tak dané obrázky vyjdou krásně – i ty fotografické i malované“ řekla učitelka – důchodkyně Eva Burešová, která navštěvuje snad všechny vernisáže.
Jednou z vystavujících – Dagmar Kindlová (autorka fotografií) si myslí, že její práce vychovatelky jde k fotografování úplně normálně. „Dříve jsme s dětmi jezdívali na turistické výlety a akce do přírody a tam jsem už fotila. O fotografii jsem se dále zajímala při cestování do Paříže nebo při loňském výletu do rakouských Alp. I z této oblasti jsou vystavena díla“ popisuje cestu k snímkům Kindlová. Ta ve svých fotografiích zachycuje kameny „Jsou například z cesty do Priessnitzových léčebných lázní Jeseník, kde byla vloni ukončena unikátní Priessnitzova stezka z kamenů a zasazena nádherně do přírody“ vysvětluje autorka. Z tohoto čerpá energii, je ve Straně zelených a snaží se, aby děti, které má a které vychovává se naučily mít vztah k přírodě už odmalička. Jde o její první výstavu.
„Každý ať si udělá obrázek podle fotografií sám“ uzavírá Dagmar Kindlová.
Dalším vystavujícím je Pavel Kindl, švagr Dagmar Kindlové, ten představil svoje obrazy.
Výstava je otevřena podle provozní doby Galerie U Hanáka a potrvá do 2.3.

A jak výstava vypadá pohledem samotných návštěvníků vernisáže?

„Mně se tato výstava velmi líbí. Autorku fotografií znám a netušila jsem, co všechno dokáže“
„Fotografie jsou nádherné, jsem mile překvapena“
„Líbí se nám to moc“

Jakub Čech, Prostějov

REPRO: Pavel Kindlhttp://www.youtube.com/watch?v=gloMQxVgYps

http://www.youtube.com/watch?v=ctkL6GwSBDU

http://www.youtube.com/watch?v=F4u0BnXpM8g
autor: Jakub Čech

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.