> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Nová obecně závazná vyhláška

vloženo: 04.06.2019           komentářů: 0

Nová obecně závazná vyhláška o regulaci hazardu

Zastupitelé budou rozhodovat o znění návrhu nové obecně závazné vyhlášky o regulaci provozování hazardních her na území statutárního města Prostějova s navrženou účinností vyhlášky od 1. 1. 2020.

V současné době město reguluje provozování vybraných hazardních her stanovením padesáti míst, na nichž je možno hazardní hry provozovat.

„Počet provozoven hazardních her na území města klesá. V době přijetí první obecně závazné vyhlášky č. 2/2012, která regulovala počet heren v souladu s dříve platným zákonem o loteriích, bylo na území města 76 heren. V době změny právní úpravy, tedy v lednu 2017, bylo na území města 44 heren,“ vyjmenoval primátor František Jura s tím, že snižování počtů heren nadále pokračovalo.

„Vzhledem k přísnějším podmínkám kladených na umístění a vybavení provozovny stanoveným zákonem o hazardu, došlo v letech 2017 a 2018 k podstatnému snížení počtu provozoven hazardních her, kdy se na území města Prostějova v současnosti nachází 15 provozoven hazardních her (herny nebo kasina), ve kterých je provozovna hazardních her dle zákona o hazardu. Počet povolených míst dle OZV č. 6/2017 (obecně závazná vyhláška) je však stále 50. Tedy vyhláška obsahuje 35 míst, na kterých je možné hazardní hry provozovat, ale žádná provozovna na nich v současnosti není.“

Dochází k další regulaci míst, na nichž lze provozovat hazardní hry tak, aby byl snížen počet míst, na nichž se v současnosti nenachází herní prostor. Kritéria pro výběr adresních míst provozoven hazardních her na území města Prostějova jsou následující:

a) provozovny hazardních her se nesmí nacházet v okruhu 50 metrů od budovy základní a střední školy. Výchozím bodem pro vymezení daného okruhu se rozumějí vnější hrany objektu školy,

b) provozovny hazardních her nesmí být umístěny ve vzájemné těsné blízkosti, aby se případné negativní dopady spojené s provozováním těchto provozem nekumulovaly v jednom místě,

c) provozovny hazardních her se nesmí nacházet v částech města s vysokou mírou kriminality, sociálně vyloučených oblastech a v oblastech, v nichž byly v minulosti časté stížnosti na problémy způsobené provozováním hazardních her,

d) provozovny hazardních her se nesmí nacházet ani v těch částech města, v nichž to bude v rozporu s jejich charakterem, tzn.: - nám. T.G. Masaryka

Dle posouzení Ministerstva vnitra ČR lze tato kritéria považovat za racionální a nediskriminační vůči konkrétním provozovatelům.

autor: (red)

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

19.07.2019

Agresivní sourozenec skončil
Těsně po jedné hodině ranní vyjížděli strážníci k případu slovního napadení mezi sourozenci. Na místě je kontaktoval oznamovatel, který uvedl, že bydlí ve společné domácnosti se svým bratrem a ten je neustále pod vlivem alkoholu. Následkem toho je slovní urážení a opakované vyhrožování fyzickým napadením. I za přítomnosti hlídky se agresor choval vůči svému bratrovi velice hrubým způsobem, vyhrožoval mu fyzickým útokem a byl zjevně pod vlivem alkoholu. Jelikož nekontroloval své chování, byl vyzván k provedení orientační dechové zkoušky. Ta měla pozitivní výsledek 3,62 promile alkoholu.

17.07.2019

Před jízdou se vydatně posilnil.
Po sedmnácté hodině bylo přijato oznámení na linku 156 o opilém cyklistovi, který se pohybuje po ulici Krasická směrem k centru města. Vyslaná hlídka na místo našla muže, který ležel na trávě mimo pozemní komunikaci. Strážníci provedli u dotyčného dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem. Byla naměřena hodnota 1,94 promile alkoholu v dechu.

16.07.2019

Vychutnávali si pivko.
V odpoledních hodinách při vykonávání hlídkové služby zaměřené na veřejný pořádek si strážníci všimli dvou mladíků, jak popíjejí alkohol v parčíku na ulici Josefa Lady u dětského hřiště. Jednalo se o muže ve věku devatenáct a jednadvacet let. Dotyční konzumovali lahvové pivo v místě, kde je to zakázáno obecně závaznou vyhláškou města Prostějova. Nesmí se konzumovat alkoholické nápoje v okruhu 100m od dětských hřišť.

16.07.2019

Lapkové se tentokrát pěkně činili
Za uplynulý týden vyjížděli hlídky městské policie k jedenácti krádežím, které se udály v prostějovských supermarketech. Všechny případy byly spáchány dospělými osobami. U osmi krádeží nedošlo k poškození zboží, a proto bylo vráceno zpět do prodeje. Ve dvou případech si přestupci odcizené zboží odkoupili a jedenkrát nebylo vráceno zpět na prodejnu. Pachatelé odcizili zboží v celkové hodnotě 13 524,60 Kč. Přeborníkem v tomto počínání byl devětadvacetiletý muž, jenž byl dopaden třikrát během dvou dnů a sám dokázal odcizit zboží v hodnotě 7 858 Kč.

12.07.2019

Nechtělo se jim platit za psy
Před osmou hodinou ranní prováděli strážníci kontrolu, která byla zaměřená na dodržování právních předpisů města Prostějova. Konkrétně na obecně závazné vyhlášky o volném pohybu psů a také jestli majitelé mají svého miláčka očipovaného, přihlášeného a řádně platí poplatky. Bylo zjištěno dvakrát protiprávní jednání. V prvním případě je podezřelá z přestupku padesátiletá žena a to tím, že svého psa řádně nepřihlásila a neplatí za něj poplatek.