> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Stavební úpravy budou obsahovat

vloženo: 07.07.2019           komentářů: 0

Oznamujeme, že 8. července 2019 budou zahájeny práce na akci: „Dopravní terminál na Floriánském náměstí v Prostějově“.


Stavební úpravy budou obsahovat práce na komunikacích, chodnících, veřejném osvětlení, parkovacích stáních, cyklostezce a přeložkách inženýrských sítí (telefon, elektřina) v okolí Vašich nemovitostí. Stavební práce budou realizovány na základě povolení tak, aby byla omezení co nejmenší.

Rekonstrukci bude provádět firma Skanska a.s.

Stavební dozor bude provádět pracovník Odboru rozvoje a investic Magistrátu města Prostějova Ing. Petr Brückner.

Lze očekávat, že v průběhu prací bude muset být omezen jak příjezd, tak i přístup

k jednotlivým nemovitostem na ulici Blahoslavova, Hliníky a Floriánském náměstí.

Stavba bude realizována od 8.července do 15.listopadu 2019.

Předpokládaný postup prací je:

Úsek 1 v termínu 8.7.2019 do 11.8.2019

Rekonstrukce ulice Blahoslavova – historiská část. Provoz po ulicích Blahoslavova, Hliníky umožněn.Úsek 2 v termínu 12.8.2019 do 31.8.2019

Rekonstrukce ulice Blahoslavova za úplné uzavírky. Provoz ulice Hliníky omezen.Úsek 3 v termínu 1.9.2019 do 15.11.2019

Rekonstrukce ulice Hliníky, park na Floriánském náměstí, realizace zastřešení a úprava zpevněných ploch. Ulice Blahoslavova průjezdná, ulice Hliníky bude uzavřená.Žádáme Vás tímto o vstřícnost při řešení problémů s přístupem k Vašim nemovitostem.V případě bližších informací kontaktujte Ing. Petra Brücknera, telefon 582 329 361 (volat nejlépe mezi 8,00 až 9,00 hod. ráno).

Práce na stavbě za zhotovitele stavby firma Skanska a.s. bude řídit stavbyvedoucí Petr Švarc, telefon 737 257 065.

Dovolte, abych závěrem tohoto oznámení vyslovil přesvědčení, že při vzájemné

vstřícnosti proběhnou práce bez větších komplikací.

Ing. Antonín Zajíček, vedoucí Odboru rozvoje a investic

autor: Ing. Antonín Zajíček

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

19.07.2019

Agresivní sourozenec skončil
Těsně po jedné hodině ranní vyjížděli strážníci k případu slovního napadení mezi sourozenci. Na místě je kontaktoval oznamovatel, který uvedl, že bydlí ve společné domácnosti se svým bratrem a ten je neustále pod vlivem alkoholu. Následkem toho je slovní urážení a opakované vyhrožování fyzickým napadením. I za přítomnosti hlídky se agresor choval vůči svému bratrovi velice hrubým způsobem, vyhrožoval mu fyzickým útokem a byl zjevně pod vlivem alkoholu. Jelikož nekontroloval své chování, byl vyzván k provedení orientační dechové zkoušky. Ta měla pozitivní výsledek 3,62 promile alkoholu.

17.07.2019

Před jízdou se vydatně posilnil.
Po sedmnácté hodině bylo přijato oznámení na linku 156 o opilém cyklistovi, který se pohybuje po ulici Krasická směrem k centru města. Vyslaná hlídka na místo našla muže, který ležel na trávě mimo pozemní komunikaci. Strážníci provedli u dotyčného dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem. Byla naměřena hodnota 1,94 promile alkoholu v dechu.

16.07.2019

Vychutnávali si pivko.
V odpoledních hodinách při vykonávání hlídkové služby zaměřené na veřejný pořádek si strážníci všimli dvou mladíků, jak popíjejí alkohol v parčíku na ulici Josefa Lady u dětského hřiště. Jednalo se o muže ve věku devatenáct a jednadvacet let. Dotyční konzumovali lahvové pivo v místě, kde je to zakázáno obecně závaznou vyhláškou města Prostějova. Nesmí se konzumovat alkoholické nápoje v okruhu 100m od dětských hřišť.

16.07.2019

Lapkové se tentokrát pěkně činili
Za uplynulý týden vyjížděli hlídky městské policie k jedenácti krádežím, které se udály v prostějovských supermarketech. Všechny případy byly spáchány dospělými osobami. U osmi krádeží nedošlo k poškození zboží, a proto bylo vráceno zpět do prodeje. Ve dvou případech si přestupci odcizené zboží odkoupili a jedenkrát nebylo vráceno zpět na prodejnu. Pachatelé odcizili zboží v celkové hodnotě 13 524,60 Kč. Přeborníkem v tomto počínání byl devětadvacetiletý muž, jenž byl dopaden třikrát během dvou dnů a sám dokázal odcizit zboží v hodnotě 7 858 Kč.

12.07.2019

Nechtělo se jim platit za psy
Před osmou hodinou ranní prováděli strážníci kontrolu, která byla zaměřená na dodržování právních předpisů města Prostějova. Konkrétně na obecně závazné vyhlášky o volném pohybu psů a také jestli majitelé mají svého miláčka očipovaného, přihlášeného a řádně platí poplatky. Bylo zjištěno dvakrát protiprávní jednání. V prvním případě je podezřelá z přestupku padesátiletá žena a to tím, že svého psa řádně nepřihlásila a neplatí za něj poplatek.