Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

MFK Vítkovice – 1.SK Prostějov 2:2

vloženo: 17.08.2019           komentářů: 0

Se ztrátou dvou bodů vzhledem k vývoji utkání odjížděli v sobotu večer naši fotbalisté z Ostravy. Po prvním poločase vedli o gól, který po rohovém kopu trefil kapitán Tomáš Janíček, přičemž další příležitosti zůstaly nevyužity. V druhém poločase se po pěkné kombinační akci podařilo zvýšit Lutonskému, jenže prakticky z protiútoku snížil bývalý hráč Prostějova Kovařík a za další dvě minuty bylo vyrovnáno. Oba týmy se ještě snažily strhnout vítězství na svoji stranu, jenže skóre se už neměnilo.

MFK Vítkovice – 1.SK Prostějov 2:2 (0:1)
Branky: 70. Kovařík, 72. Matěj – 21. Janíček, 68. Lutonský
Rozhodčí:Vojkovský – Mikeska, Bureš; ŽK: 73. Kovařík – 22. Pašek, 48. Sus, 87. Biolek. Diváci: 470.

Sestavy:

MFK Vítkovice: Květon – Stříž (54. Suchan), Cverna, Mikula, Surzyn – Kania, Matěj (82. Buchvaldek), Holiš, Matoušek (62. Martišiak) – Motyčka, Kovařík. Trenér: Jiří Balcárek

1.SK Prostějov: Bréda – Zapletal, Schuster, Janíček, Biolek – Lutonský (82. Šteigl), Sus, Kotouč (46. Pernackij), Píchal (78. Rolinc) – Koudelka – Pašek. Trenér: Oldřich Machala

Veselo mohlo být už v první minutě, kdy se dostal ve vápně do dobré pozice Pašek a hlavou líznul břevno domácí branky. Byl to jen jakýsi prolog, po němž se ke slovu dostaly Vítkovice a byly více na balónu. Po nepřímém kopu Kanii si na míč naskočil Motyčka, Bréda hlavičku vytáhl na roh. Ten rovněž bez problému chytil nepříliš umístěnou Matouškovu hlavičku.

Naše první střela na branku oproti tomu znamenala vedení. Po rohovém kopu nejvýš vyskočil Janíček a jeho hlavička na přední tyč poprvé změnila skóre zápasu. To se nepovedlo Koudelkovi, výsledkem jehož brejku byla pouze střela sražená mimo branku. Poslední minuty prvního poločasu patřily Paškovi, který mohl tým do šaten uklidnit, ovšem ani střela, ani hlavička cíl nenašly.

Chvíli po přestávce nastala po rohu pro změnu nepřehledná situace před Brédou, míč, který z ní vyplaval, naštěstí letěl těsně nad břevnem naší svatyně. Matěj se snažil zakončovat i v pádu, jeho nedůraznou střelu hravě pokryl Bréda.

Pětiminutovku zásadní pro konečný výsledek načal svým typickým průnikem Koudelka, míč si navedl na střed a vypálil, Květon však byl připraven. Po chvíli ale tentýž hráč dostal přihrávku od Paška, poslal míč na zadní tyč, kde se Lutonský nemýlil a zvýšil na dvoubrankový náskok.

Chvíli po rozehrávce se však míč dostal před naši branku, v závaru se nejlépe zorientoval Kovařík a zblízka překonal Brédu. Nedosti na tom, po dvou minutách se dostali domácí do přečíslení, Kovařík našel před brankou Matěje a ten bleskově vyrovnal.

Přesto jsme se mohli nakonec radovat. Po průniku zleva dostal Šteigl míč před branku, sám před gólmanem však Květoně nepřekonal. Přesný nebyl ani střídající Rolinc, takže se na dělbě bodů už nic nezměnilo.

Hlasy po utkání

Náš trenér Oldřich Machala byl s konečným výsledkem nespokojen. „Měli jsme vyhrát. První poločas jsme měli zvládnout vyšším rozdílem, měli jsme šance, neproměnili jsme je. V druhém poločase jsme zvýšili na 2:0, při dvoubrankovém vedení jsme však polevili v koncentraci a soupeř naší nedůslednosti rychle využil. Chtěli jsme z utkání aspoň nějaké body, domácí vyrovnali, takže z tohoto pohledu výsledek musím akceptovat,“ připustil po krátkém proslovu náš trenér.

Domácí lodivod Jiří Balcárek rozdělil zápas na dvě nestejnorodé části. „Za první půli bych mužstvo pokáral, je to dlouhodobý problém, kdy má hráč hlídat soupeře osobně a my dostaneme gól z rohového kopu. Tohle nás moc sráží. Kluci se v prvním poločase možná trochu zalekli toho velkého kolosu, když si promítneme, kolik proti nám stálo ligových startů a u nás se někteří s nadsázkou učí, jak se mají postavit k míči. Soupeř je zkušený, dokáže si to pohlídat, i když neměl v prvním poločase tolik balónů. Utkání se lámalo od stavu 2:0, kdy šli naši do velkého rizika a mohli jsme prohrát vyšším rozdílem. Jak jsem řekl klukům v kabině, jsem na ně hrdý. Prohrávat o dvě branky s tak zkušeným mužstvem a vyrovnat, na tom musíme stavět. Bod je spravedlivý, v prvním poločase byl lepší Prostějov, my jsme dokázali vyrovnat,“ shrnul remízu trenér Vítkovic.

přidat komentář            zobrazit komentáře

> > >   náhodná fotka

Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

>  PROSTĚJOVSKÁ 112

19.07.2019

Agresivní sourozenec skončil
Těsně po jedné hodině ranní vyjížděli strážníci k případu slovního napadení mezi sourozenci. Na místě je kontaktoval oznamovatel, který uvedl, že bydlí ve společné domácnosti se svým bratrem a ten je neustále pod vlivem alkoholu. Následkem toho je slovní urážení a opakované vyhrožování fyzickým napadením. I za přítomnosti hlídky se agresor choval vůči svému bratrovi velice hrubým způsobem, vyhrožoval mu fyzickým útokem a byl zjevně pod vlivem alkoholu. Jelikož nekontroloval své chování, byl vyzván k provedení orientační dechové zkoušky. Ta měla pozitivní výsledek 3,62 promile alkoholu.

17.07.2019

Před jízdou se vydatně posilnil.
Po sedmnácté hodině bylo přijato oznámení na linku 156 o opilém cyklistovi, který se pohybuje po ulici Krasická směrem k centru města. Vyslaná hlídka na místo našla muže, který ležel na trávě mimo pozemní komunikaci. Strážníci provedli u dotyčného dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem. Byla naměřena hodnota 1,94 promile alkoholu v dechu.

16.07.2019

Vychutnávali si pivko.
V odpoledních hodinách při vykonávání hlídkové služby zaměřené na veřejný pořádek si strážníci všimli dvou mladíků, jak popíjejí alkohol v parčíku na ulici Josefa Lady u dětského hřiště. Jednalo se o muže ve věku devatenáct a jednadvacet let. Dotyční konzumovali lahvové pivo v místě, kde je to zakázáno obecně závaznou vyhláškou města Prostějova. Nesmí se konzumovat alkoholické nápoje v okruhu 100m od dětských hřišť.

16.07.2019

Lapkové se tentokrát pěkně činili
Za uplynulý týden vyjížděli hlídky městské policie k jedenácti krádežím, které se udály v prostějovských supermarketech. Všechny případy byly spáchány dospělými osobami. U osmi krádeží nedošlo k poškození zboží, a proto bylo vráceno zpět do prodeje. Ve dvou případech si přestupci odcizené zboží odkoupili a jedenkrát nebylo vráceno zpět na prodejnu. Pachatelé odcizili zboží v celkové hodnotě 13 524,60 Kč. Přeborníkem v tomto počínání byl devětadvacetiletý muž, jenž byl dopaden třikrát během dvou dnů a sám dokázal odcizit zboží v hodnotě 7 858 Kč.