> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Naše ženy v posledním týdnu

vloženo: 20.08.2019           komentářů: 0

Naše ženy v posledním týdnu tréninkově opět přitvrdily a první přátelák odehrají 5. září u Šelem Brno

Každý týden pokračující přípravy volejbalistek VK Prostějov ukrojí další díl ze zbývajícího a stále se zkracujícího času do začátku nové sezóny 2019/20. Třetí z pětidenních tréninkových úseků (pondělí 12. až pátek 16. srpna) byl přitom znovu o něco těžší, než dva předchozí.

„Opět jsme trochu přitvrdili a zvýšili náročnost. V náplni zůstalo ještě dost kondice, k tomu holky na herních trénincích již skákaly při smečování i blokování. Takže už jedeme plnou volejbalovou přípravu se vším všudy,“ informoval hlavní kouč žen vékáčka Lubomír Petráš.
Osvědčený model postupného chystání hráček na extraligový vstup zachovává podobný jako v předchozích letech. „Teď budeme dál trochu ubírat kondiční zátěže a naopak přidávat herních věcí, tento pozvolný postup se nám v minulých rocích osvědčil,“ potvrdil Petráš.
Také už je znám termín prvního přátelského utkání, jež Hanačky absolvují ve čtvrtek 5. září na půdě Šelem Brno. „Zkraje následujícího týdne možná stihneme ještě odvetu proti stejnému soupeři doma, pak přijde přípravný turnaj v Olomouci od pátku 13. do neděle 15. září,“ upřesnil Petráš.
Po odchodu ostřílené univerzálky Heleny Horké musí prostějovský kolektiv vyřešit obsazení postu kapitánky. „Já mám svou představu, kdo by to měl být. Ale zatím jsme tuhle záležitost s holkama neprobírali, dojde na to řada před úvodními přáteláky,“ uvažoval slovenský lodivod.
V jeho rodné Bratislavě propukne v pátek 23. srpna jedna ze základních skupin Mistrovství Evropy žen 2019, kde bude SR reprezentovat i letní posila VK – smečařka Karolína Fričová. „Na jednu stranu bychom byli rádi mít ji tady v Prostějově, aby absolvovala celou klubovou přípravu. Na stranu druhou bude pro ni evropský šampionát ohromnou zkušeností do další kariéry, tudíž je určitě dobře, že se dostala do nominace nároďáku Slovenska,“ zapřemítal Petráš.
V jakém složení volejbalistky VK Prostějov aktuálně trénují? Nahrávačky Michaela Zatloukalová a Klára Dvořáčková, smečařky Lucie Nová, Aneta Weidenthalerová a Tereza Baláková, univerzálka Gabriela Kopáčová, blokařky Nikola Stümpelová, Veronika Boudová a Hana Kotounová (na zkoušku), libero Tereza Slavíková. Kromě Karolíny Fričové chybí ještě další smečařka Lenka Knorová (nemoc).

autor: VK Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

KDE TO NEJVÍCE VŘE !!!
Víte o něčem, o čem by se měli dozvědět i ostatní? Líbí se Vám něco nebo Vás naopak něco ve Vašem okolí štve? Podělte se o to s ostatními...

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

19.07.2019

Agresivní sourozenec skončil
Těsně po jedné hodině ranní vyjížděli strážníci k případu slovního napadení mezi sourozenci. Na místě je kontaktoval oznamovatel, který uvedl, že bydlí ve společné domácnosti se svým bratrem a ten je neustále pod vlivem alkoholu. Následkem toho je slovní urážení a opakované vyhrožování fyzickým napadením. I za přítomnosti hlídky se agresor choval vůči svému bratrovi velice hrubým způsobem, vyhrožoval mu fyzickým útokem a byl zjevně pod vlivem alkoholu. Jelikož nekontroloval své chování, byl vyzván k provedení orientační dechové zkoušky. Ta měla pozitivní výsledek 3,62 promile alkoholu.

17.07.2019

Před jízdou se vydatně posilnil.
Po sedmnácté hodině bylo přijato oznámení na linku 156 o opilém cyklistovi, který se pohybuje po ulici Krasická směrem k centru města. Vyslaná hlídka na místo našla muže, který ležel na trávě mimo pozemní komunikaci. Strážníci provedli u dotyčného dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem. Byla naměřena hodnota 1,94 promile alkoholu v dechu.

16.07.2019

Vychutnávali si pivko.
V odpoledních hodinách při vykonávání hlídkové služby zaměřené na veřejný pořádek si strážníci všimli dvou mladíků, jak popíjejí alkohol v parčíku na ulici Josefa Lady u dětského hřiště. Jednalo se o muže ve věku devatenáct a jednadvacet let. Dotyční konzumovali lahvové pivo v místě, kde je to zakázáno obecně závaznou vyhláškou města Prostějova. Nesmí se konzumovat alkoholické nápoje v okruhu 100m od dětských hřišť.

16.07.2019

Lapkové se tentokrát pěkně činili
Za uplynulý týden vyjížděli hlídky městské policie k jedenácti krádežím, které se udály v prostějovských supermarketech. Všechny případy byly spáchány dospělými osobami. U osmi krádeží nedošlo k poškození zboží, a proto bylo vráceno zpět do prodeje. Ve dvou případech si přestupci odcizené zboží odkoupili a jedenkrát nebylo vráceno zpět na prodejnu. Pachatelé odcizili zboží v celkové hodnotě 13 524,60 Kč. Přeborníkem v tomto počínání byl devětadvacetiletý muž, jenž byl dopaden třikrát během dvou dnů a sám dokázal odcizit zboží v hodnotě 7 858 Kč.

12.07.2019

Nechtělo se jim platit za psy
Před osmou hodinou ranní prováděli strážníci kontrolu, která byla zaměřená na dodržování právních předpisů města Prostějova. Konkrétně na obecně závazné vyhlášky o volném pohybu psů a také jestli majitelé mají svého miláčka očipovaného, přihlášeného a řádně platí poplatky. Bylo zjištěno dvakrát protiprávní jednání. V prvním případě je podezřelá z přestupku padesátiletá žena a to tím, že svého psa řádně nepřihlásila a neplatí za něj poplatek.