> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Prostějované jeli do Prahy

vloženo: 14.03.2011           komentářů: 0

Prostějované si udělali výlet do Prahy

Jedinečnou možnost udělat si výlet do Prahy měli prostějovští senioři v rámci projektu Zdravé město Prostějov. V české metropoli je čekal zábavný pořad Aleše Cibulky a Vladimíra Hrona.
Ten se koná každý měsíc v Paláci ILLUSION a pokaždé si moderátorská dvojice známá z televize a rozhlasu vybere jiné hosty. Ve čtvrtek 10. března si vybrali právě herce Petra Nárožného, zpěvačku Evu Pilarovou a poručíka Jana Holuba, se kterým byla řeč o bezpečnosti seniorů.

Prostějované jeli do Prahy na základě úspěšného vystoupení s Vladimírem Hronem a Alešem Cibulkou, kteří navštívili koncem ledna letošního roku Městské divadlo v Prostějově, kde pokračovali s cyklem Zábavně o stáří? Ale ano!

O půl dvanácté autobus dojel do našeho hlavního města. Až do 14,00 hodin, kdy začínalo představení měli „výletníci“ volný program. Prohlédli si Vinohradskou ulici, šli se podívat i na Václavské náměstí, nakoupili v Reprezentační prodejně českého rozhlasu a České televize, naobědvali se a zábavný pořad mohl začít.

Téma měsíce března byly vzpomínky. O vzpomínkách Svůj mluvili Petr Nárožný i Eva Pilarová. Od poručíka Jana Holuba se diváci dozvěděli, jak se chránit před zloději. Řeč patřila i aktuálnímu tématu – Sčítání lidu. Holub přidal také několik perliček ze svého povolání.


Po skončení programu čekal na obyvatele Prostějova autobus, který je na půl devátou večerní odvezl domů.


Jakub Čech
Foto: Lenka Čechová

autor: Jakub Čech

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.