> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

MEDart 2011 začal

vloženo: 02.06.2011           komentářů: 1

Prostějov - Ve středu začal v Prostějově největší divadelní festival. V prostorách Národního domu, ZUŠky a Divadla Point jsou mimo prostějovských amatérských souborů k vidění i jejich hosté.
Prostějovské Moje divadlo uvede dnes večer v 19 hodin v Národním domě v předpremiéře hru 1+1=3. Zítra v deset hodin dopoledne se mohou přijít diváci pokochat do Národního domu na pohádku Jana Wericha Královna koloběžka první němčického divadelního souboru Na Štaci. Ve tři hodiny odpoledne bude v divadle k vidění Divadlo Hanácké obce s Čarodějnickou zkouškou. V pět odpoledne ožije hlavní náměstí s francouzskou maňáskovou hrou Ženich z Turecka v podání prostějovského divadla Starost. Den plný překvapení uzavře o půl osmé večer v divadle hra Pásla koně na balkoně brněnského souboru Feste.
V pátek v devět hodin večer sklep Národního domu ožije Candrbálem divadelníků, kde budou rozdány ceny a pokřtěna kniha Michala Čunderleho Jak Boženka a Mařenka koukaly.
V sobotu v pět hodin odpoledne otevře divadlo Point Služkám z Damu Praha, v sedm je vystřídá Nahý Wolker v podání domácích protagonistů.
Závěr letošního MEDartu bude v neděli v pět hodin patřit plumlovskému souboru DS+2 a hře Inzerát.

autor: Leona Roháčková

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.