> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Pozvánky na víkend - Prostějovsko

vloženo: 10.06.2011           komentářů: 1

Pátek

Konice zámecký park- LEGENDY SE VRACÍ
Od 18 hodin hrají skupiny Merkur, Marasd, Quercus, Junior, Arest, Demence. V případě deště se koncert uskuteční v sokolovně v Přemyslovicích.
Prostějov Hudební klub APOLLO 13, Barákova ulice
Hiphop – TULLAMORE DEW PARTY, začátek ve 21 hodin, vstup 40 Kč.

Sobota
Kralice na Hané - Hanácke klebete, každoroční setkání s muzikou a tancem domácích souborů Klas, Klásek a Kláseček se uskuteční v 17 hodin v zámeckém parku v Kralicích na Hané. Hosty budou dětské folklorní skupiny Prosének z Prosenic a Děcka ze Skoronic.
Prostějov - Nebe pro handicapované děti
Druhý ročník akce se koná od 10 hodin v areálu firmy Jumptandem na letišti Prostějov (strana od Žešova). Doprovodný program: ukázky hasičské a vojenské techniky, práce záchranářů a vojenských policistů, ukázky kynologie, soutěží atd. Kyvadlová doprava je zajištěna z centra města historickým autobusem.
Neděle

Konice - Koničanka,Holóbkova mozeka, Svitavská dvanáctka, Ištvánci, kapela Astra a samozřejmě oblíbení Žadovjáci se objeví na šestnáctém ročníku přehlídky dechových kapel Žváčkův festival v Konici. Pojmenovaný je podle hudebního skladatele Antonína Žváčka, rodáka z nedalekých Haček. Přehlídka se uskuteční v zámeckém parku a odstartuje ji ve třináct hodin slavnostní průvod kapel.
Prostějov - XV. ročník otevřené přehlídky pohybových skladeb se koná od 13,30 hodin ve Sportcentru v Olympijské ulici.

FOTO Klebete archiv Leona Roháčková

autor: Leona Roháčková

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.