> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Tachometry klamou

vloženo: 11.06.2011           komentářů: 0

Prostějov – Přesně 135 motoristů využilo v sobotu dopoledne možnost vyzkoušet si tachometr svého vozidla při preventivní akci Městské policie Prostějov nazvané "Bezpečně na prázdniny“ . O tom, že se i v tomto případě prevence vyplatí, se přesvědčilo hned několik řidičů. Jednomu z nich tachometr přeměřoval o neuvěřitelných 16 kilometrů!


„Kontrolní měření jsem absolvovala už vloni s naším druhým autem. Tehdy jsem zjistila, že tachometr přeměřuje pěti kilometry v můj neprospěch. Letos je to naopak, já jela padesát, radar naměřil čtyřiačtyřicet,“ popsala svou zkušenost jedna z motoristek. V průběhu tří hodin projeli kontrolním úsekem severní komunikace i čtyři motorkáři, jeden z nich prolétl kolem radaru v rychlosti 161kilometrů. Nejrychlejší osobák to „rozpálil“ na pouhých 121 kilometrů. „Měli to povolené, řidiči si chtěli vyzkoušet rychlost svých motorových služebníků,“ smála se Zdena Vítková z Centra služeb pro silniční dopravu, které se spolu s Besipem na celé akci podílelo.
"Na startu byli řidiči informování o způsobu jízdy, kdy museli v daném úseku udržet konstantní rychlost. V cíli jim strážníci předali řidiči lístek s naměřenou hodnotou," uvedla strážník Jana Adámková s tím, že k měření byl použit mobilní radar.
Ve čtyřech případech tachometr vozidel podměřoval, v devíti případech tomu bylo naopak. „Jeden z řidičů jel podle svého tachometru padesátkou, radar ale naměřil 66 kilometrů v hodině. "Řidič tak může rychlost překročit nevědomky a dopustit se přestupku. Kromě udělení pokuty se jim připíší body do karty řidiče," dodala Adámková.

V loňském roce využilo této příležitosti 131 řidičů.

FOTO Leona Roháčková

Další foto z akce ve fotogalerii

autor: Leona Roháčková

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.