> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Za pět měsíců devět mrtvých

vloženo: 15.06.2011           komentářů: 0

Prostějovsko – Nedání přednosti v jízdě a nepřiměřená rychlost. To jsou nejčastější příčiny 273 dopravných nehod, které se v našem regionu udály od začátku roku do konce května. Smrt si při nich vybrala daň v podobě devíti lidských životů.

„Z celkového počtu 273 nehod jich bylo 38 zapříčeno nepřiměřenou rychlostí, nedání přednosti pak stálo za 34 nehodami,“ uvedla krajská policejní mluvčí Marta Vlachová s tím, že na silnicích prostějovského regionu zemřelo devět lidí, pět bylo zraněno těžce a sedmdesát pět lehce. „Největší tragedií byla únorová havárie na rychlostní komunikaci 46, kdy u Kauflandu zahynulo ve dvou autech pět lidí. I zde byla příčinou nepřiměřená rychlost jednoho z vozidel,“ dodala mluvčí.
Do jedné promile bylo naměřeno 6 viníkům nehody, do 1,5‰ měl 1 viník, nad 1,5‰ mělo 12 viníků nehod. V jednom případě boural řidič, který se před jízdou posilnil drogou.
Motorkáři v prostějovském regionu havarovali ve 2 případech, obě nehody naštěstí skončily jen lehkým zraněním. Chodci se podíleli na nehodách v 7 případech a cyklisté v 19 případech.


FOTO HZS

autor: Leona Roháčková

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.