> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Lipka předvolila sympaťáky

vloženo: 16.06.2011           komentářů: 1

Prostějov – Středa dopoledne, tělocvična OS Lipka. Mazurka, portrétování, básně, tanec na vozíku, břišní tanec. Tréma, zpocené ruce, radost z dobrého vystoupení. Pětičlenná porota, stojící před nemalým úkolem. Vyhlášení výsledků a třináct šťastlivců, kteří se utkají ve finále.

Tak nějak ve středu vypadalo předkolo soutěže Sympaťák a sympaťačka Lipky, kterého se zúčastnilo šestadvacet soutěžících. Z jejich řad vybrala porota třináct kluků a děvčat, kteří budou 23. června v Národním domě v Prostějově před zraky přísné poroty bojovat na akci Vítání léta o tituly nejvyšší. „Předkolo jsme museli udělat, protože se přihlásilo příliš mnoho účinkujících. Předvedli volnou disciplínu, na kterou poctivě trénovali od poloviny května,“ uvedla ředitelka sdružení Renata Čekalová. Ve finále budou podle jejích slov soutěžící ještě muset zvládnout rozhovor. „Znamená to mít odvahu vystoupit samostatně na pódium a odpovědět na lehkou otázku. Otázku připravíme konkrétně pro každého soutěžícího tak, aby byla srozumitelná a blízká. Budeme brát i jednoslabičné odpovědi, jde přece o to se ukázat,“ popsala průběh soutěže jedna z organizátorek Hana Vybíhalová. Ve volné disciplíně se pak soutěžící mohou prezentovat v oboru, který je jim nejbližší. „Každý je nějak šikovný a určitě najde způsob, jak to prezentovat,“ dodala Vybíhalová.

FOTO Leona Roháčková
Další foto ve fotogalerii

autor: Leona Roháčková

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.