> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Samolepky na ochranu majetku

vloženo: 17.06.2011           komentářů: 0

Olomoucký kraj - Kraj v těchto dnech vydává 14 tisíc kusů informativních samolepek, které občanům připomenou důležitost ochrany majetku a osob. Do samolepek s nápisy „Chraň sebe i svůj majetek, po 20 hodině zamykej“ nebo „Své cennosti zbytečně neodkládej do sklepa“ investoval 40 tisíc korun. Obdrží je zdarma bytová družstva a správy nemovitostí, rozdávat je bude policie, vyžádat si je můžete přímo na Krajském úřadě Olomouckého kraje.
 
„Informativní samolepky vydáváme jako součást projektu nazvaného Zavřít dveře nestačí, který se který se zaměřuje na prevenci kriminality.  Z krajského rozpočtu jsme na něj vyčlenili 100 tisíc korun, dalších 264 tisíc korun jsme získali ze státní dotace. Pevně věřím, že samolepky, které si každý občan může vylepit na vchodové dveře nebo do sklepů obytných domů, přispějí ke zvýšení naší opatrnosti a sníží počet trestných činů v kraji,“ uvedl hejtman Martin Tesařík.
 
Smyslem projektu „Zavřít dveře nestačí“ je zvýšit pocit bezpečí občanů, motivovat je a vést ke spoluzodpovědnosti za ochranu vlastního majetku. V rámci projektu v letošním roce proběhne také školení pro zástupce obecní policie a Policie České republiky, Olomoucký kraj mimo to zřídí webové stránky pro veřejnost zaměřené na zabezpečení objektů a vydá praktické manuály pro zástupce bytových družstev a správ nemovitostí. Více informací o projektu poskytne Michal Poláček z krajského odboru sociálních věcí (telefon 585 508 604).
 


autor: -red-

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.