> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Hasiči vzdali hold kamarádovi

vloženo: 20.06.2011           komentářů: 1

Mořice – V sobotu 18. června se areál koupaliště v Mořicích stal svědkem úporného klání. Na startu Memoriálu Jaroslava Nováka v požárním útoku se utkalo 11 družstev mužů a 4 družstva žen. Prvenství si odvezli chlapi z Litenčic a děvčata z Vrchoslavic. Domácí Mořice obsadili výborné 3. místo. V rámci soutěže se objevilo i družstvo dobrovolných hasičů z Domova u rybníka ve Víceměřicích.


Ženy a muži závodili na nové dráze v požárním útoku na 2B, kdy cílem byly nástřikové terče. Nejrychlejší družstvo dokázalo trať zvládnout za 25,6 sekundy.
Mořickým hasičům se letos na soutěžích daří, o čemž svědčí i komunikace na jejich webu. „Děcka, mě se tomu nechce nějak věřit, že máme za sebou 4 závody a na polici 3 nové poháry. A to kdybychom ještě trénovali, a věnovali více času přípravě, to by teprve byly výsledky,“ píše uživatel Beda.
V soutěži se předvedlo i družstvo dobrovolných hasičů z Domova u rybníka ve Viceměřicích, jinak klientů zdejšího Ústavu sociální péče a Domova důchodců. Jednotka vznikla v roce 2009, kdy se „klukům“ vedeným Luďkem Kurečkou podařilo získat průkazy a začali s tréninkem. Dobrovolný hasič a zaměstnanec Domova u rybníka jim od té doby věnujue spoustu času. „Kluci o to usilovali už dlouho, požární sport je strašně baví,“ říká sympatický mladý muž s tím že o založení vlastní jednotky usilovali už dlouho. „Nic jednoduchého, když si uvědomíme jejich postižení. O to větší jsou srdcaři,“ směje se velitel. „Chodili jsme se dívat na závody, moc nás mrzelo, že nemůžeme taky soutěžit. Teď už je to jinak, jsme dobří,“ pochválil si novou zábavu Honza Plaček.
Dvakrát týdně se s velitelem scházejí a teoreticky i prakticky probírají zdokonalení techniky. „Trénujeme u našich hasičů, kteří nám poskytují zázemí. Stroj jsme získali díky pomoci Olomouckého kraje, máme i nové uniformy, “ dodal Luděk Kurečka.
Ředitelka domova Marcela Burová „své“ hasiče rovněž podporuje. „Jde nám o podporu kvality denního života a běžných aktivit uživatelů. Snažíme se, aby mohli využívat všech možností, které jsou přístupné běžné populaci,“ konstatovala.

FOTO Leona Roháčková
Další foto ve fotogalerii

autor: Leona Roháčková

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.