> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Vrt je v pořádku

vloženo: 20.06.2011           komentářů: 1

Pivín/ Skalka/ Čelčice – Od pátku do soboty byli obyvatelé tří vesnic odkázáni na cisterny s pitnou vodou. Moravská vodárenská ohlásila havárii vrtu a vodu označila za nepoživatelnou. Oprava byla dokončena v sobotu večer, rozbor vody dopadl dobře. Život obcí to podle obyvatel nijak vážně nepostihlo.

„Točila jsem v pátek dopoledne synovi vodu na pití a byla kalná. Nezdálo se mi to,a za chvíli už rozhlas hlásil, že ji nemáme pít,“ potvrdila informaci Barbora Buchláková z Pivína. Omezení se její rodiny nijak nedotklo. „Máme pořád balenou vodu a chlapi dávají beztak přednost pivu,“smála se. Podle mluvčí Moiravské vodárenské a.s. Která řád provozuje, došlo k poruše v jímacím území. „Bylo nutné provést odkalování, které trvá dva dny,“ konstatovala tisková mluvčí Moravské vodárenské Helena Koutná, která se zákazníkům za způsobené problémy jménem společnosti omluvila.
Hygienici krátce po zjištění problémů s kvalitou vody varovali obyvatele obcí, aby znečištěnou vodu nepili.
„Lidi jsme informovali na webových stránkách a obecním rozhlasem. Vodu z kohoutků mohli použít pouze jako užitkovou, pro pitnou si chodili do přistavených cisteren,“ konstatoval starosta Pivína Jan Vrána.

Ilustrační foto


autor: Leona Roháčková

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.