> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Hry bez hranic

vloženo: 20.06.2011           komentářů: 0


Krumsín - „Jara jedééé!!!! Jaro do teho, do teho!“ povzbuzují žluťásci z Ohrozimi mohutného muže zápasícího s heverem u odstaveného auta. Poslední šroub povolil a závodník urychleně vyměňuje kolo za rezervu. Ještě dotáhnout, a vzápětí skáče na značku. „Dobrý, dobrý,“ pochvalují si jeho kolegové výsledný čas. První Hry bez hranic Mikroregionu Plumlovsko právě začaly.

Družstva z Plumlova, Ohrozimi, Mostkovic, Krumsína, Vícova, Prostějoviček a Stínavy vyslaly do boje smíšená družstva mužů, žen a dětí. Zárukou kvality byla i osobní účast většiny starostů a místostarostů. „Jen starosta Plumlova míchá hodový guláš“, neodpustil si poznámku moderátor.
Sedm sedmi členných družstev čekalo deset záludných úkolů, které přinesly řadu zábavných situací. Už zmíněný hever vyprovokoval obecenstvo k poznámkám typu „Je z čínských konzerv, to se vsadím“, nebo „Kdepak udělali soudruzi z NDR Chybu...?“
„Letos se scházíme podruhé, i když je to první ročník. Vloni byl ve Vícově totiž nultý,“ podotkl starosta hostitelského Krumsína Jaroslav Střelák.
Doplněním programu bylo vystoupení taneční skupiny Ještěrky a dětí z Myslejovic, k tanci a poslechu zahrála skupina Novios.

autor: Leona Roháčková

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.