> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Zámeček patřil koním

vloženo: 26.06.2011           komentářů: 0


Bělecký Mlýn – Už druhý Jezdecký den uspořádala v sobotu na Zámečku společnost Bělecký Mlýn. Rozlehlý areál otevřel brány milovníkům koní, kterých se zde sešlo několik stovek. K vidění byla práce koní v zápřahu, přehlídka chovných klisen, koňský fotbal, i mistr biče.

„Klucí, klucí,“ zklidňuje vozka rozparáděnou páru vraníků, aby je vzápětí vybídl k cvalu po připravené dráze. Dusot kopyt, svaly pracující jako dobře promazané stroje, vlající hřívy a mistrovství muže s otěžemi v ruce. Spřežení fríských koní prolétá pomyslným cílem za potlesku a pokřiků bravo. „Je to nádhera, nikdy jsem je živé neviděla, fríse znám jen z obrázků,“ hladí sotva desetiletá dívenka černý nos elegantního koně.
O chvíli později se publikum přesouvá o kousek dál, aby shlédlo vystoupení mistra biče Jima. Práce honáckých bičů je adrenalinovým zážitkem, zvlášť, když se obtočí kolem ladného krku Jimovy pomocnice. „Ty jo, ten si teda věří,“ vzdychne muž v bílých rajtkách, aniž tuší, že za chvíli bude jedním z aktérů dalšího čísla. Dlouhý bič mu „ustřelí“ papírovou růži, kterou drží mezi koleny.
Diváky čeká ještě koňský fotbal, prohlídka stájí, vystoupení nefalšovaného rytíře, práce koně v lese a řada dalších zajímavostí. Ti nejmenší se utkají ve výtvarné soutěži.
 Podle jednatele společnosti Bělecký Mlýn Richarda Benýška se loni při pořádání prvního ročníku ukázalo, že vhodně doplňuje ostatní akce. „Našim cílem je, aby se Bělecký Mlýn stal místem aktivního odpočinku a aby se sem návštěvníci rádi vraceli. Proto se jim snažíme zpestřit volný čas zajímavými nabídkami, jako je třeba jezdecký den,“ uvedl Benýšek, který se dne zúčastnil i co by jezdec.

autor: Leona Roháčková

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.