> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Psí záchranáři na ostro

vloženo: 28.06.2011           komentářů: 0

Brno/Hamry - Záchranná brigáda kynologů Jihomoravského kraje ČR působí nejen na území Moravy už 36 let. Posledních několik roků se s kynology a jejich čtyřnohými spolupracovníky setkáváme i v prostějovském regionu, zejména na tématických cvičeních. Před několika dny se v rámci plánovaného cvičení v Hamrech
zúčastnili pátrání po pohřešované ženě z Boskovicka.

„ O spolupráci jsme byli požádáni v sobotu 11.června. Šlo o pohřešovanou třiašedesátiletou ženu, diabetičku, z Boskovicka, po které bylo zahájeno pátrání na žádost rodiny,“ popsal situaci jednatel brigády Miloslav Kitner. Záchranáři prohledávali terény v okolí Westernového městečka mezi Boskovicemi a Vratíkovem a dále terén u obce Valchov. Do této akce se zapojili:Martina Fajmanová s Falkem, Jiří Vlček s Arabelou, Martin Svoboda s u Clair,Miloslav Kitner s Konym, Radka Prchalová s Agnes,  Kristýna Schnablová s Abiah a Milan Oliva s Hellen a Atillou. „Pátrání skončilo pozdě večer s negativním výsledkem, paní našli příbuzní následující den, bohužel mrtvou,“ dodal Kitner. V sobotu se navíc  Romana Meduňová s Portosem, Petra Svobodová s Deenem,Bohumiil Hořejší s Hellou, Martina Ruslerová s Affinity a Petr Meduňa zapojili do akce Rallye Hamry 2011, kterou pořádá Hasičský záchranný sbor Územní odbor Prostějov.

Záchranná brigáda kynologů Jihomoravského kraje ČR je členem mezinárodní záchranné organizace INTERNATIONALE RETTUNGSHUNDE ORGANIZATION a Integrovaného záchranného systému České republiky.
„Naši psi jsou schopni vyhledávat ztracené osoby v nepřehledném terénu, osoby zasypané v troskách domů, utonulé osoby a osoby zavalené v lavinách sněhu. Za dobu naší činnosti získali psovodi hodně úspěchů. Mluví o tom dostatečně 14 titulů mistra republiky ve výkonu záchranných psů, dále několik druhých a třetích míst. Nejúspěšnějším byl rok 2005, kdy naše členka získala ve francouzském La Grande Mote titul mistra světa v sutinovém vyhledávání a družstvo brigády skončilo na celkovém pátém místě.  Také se nám v letech 2005,  2006 a 2009 podařilo zorganizovat Mistrovství České republiky psovodů Integrovaného záchranného systému. Tím se nám podařilo založit a udržovat tradici pořádání vrcholové soutěže psovodů a psů, kteří jsou vedeni v Integrovaném záchranném systému ČR,“ popsal úspěchy brigády Miloslav Kitner. .

Zásahy ZBK JmK ČR 2011
06.05.2011 Pátrání po pohřešované ženě, Boskovice, počet psovodů: 7 
06.05.2011 Pátrání po pohřešovaném muži, Dobronín u Jihlavy, počet psovodů: 1 
28.04.2011 Pátrání po pohřešovaném muži, Čížkovice u Lovosic, počet psovodů: 3 
29.03.2011 Prověřování sutiny zřícené stodoly, Pesvice, okr. Chomutov, počet psovodů: 1 
11.01.2011 Pátrání po pohřešované ženě, Benešov u Semil, počet psovodů:  1


FOTO ZBK JmK ČR

autor: Leona Roháčková

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.