> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Tanky aPlavby 2011 v Myslejovicích

vloženo: 29.06.2011           komentářů: 1

Myslejovice - Na 120 návštěvníků z řad rodinných příslušníků vojáků 7. mechanizované brigády a klubu vojenských důchodců z Hranic se přijelo 24. června podívat na vodní cvičiště do Myslejovic, kde vyvrcholil výcvik v překonávání vodní překážky plavbou a broděním.


Plavby 2011 jsou jedním z hlavních úkolů v letošním výcvikovém roce u 7.mechanizované brigády. Výcviku se účastnily všechny podřízené prapory, které mají ve své výzbroji techniku, která umí překonávat vodní překážku. Celý týden tak probíhal výcvik a myslejovickou vodní nádrž brázdila bojová vozidla pěchoty, kolové transportéry a tanky. Náročné cvičení, kterému předcházel několikatýdenní, u některých i několikaměsíční, výcvik a fáze příprav. „To, co je tu dnes k vidění, je pomyslná třešnička na dortu náročných příprav a výcviku. Než může technika vůbec vjet do vody, musí proběhnout výcvik osob, ale také náročná technická příprava. Kdo nesplní všechna kritéria, ten s technikou do vody nesmí,“ řekl velitel společných sil generálmajor Hynek Blaško.

Tento druh výcviku patří k těm náročným především na finance, proto se nerealizují často. Ze stejného důvodu byl pro výcvik vyčleněn pouze velmi omezený počet kusů techniky a jednotlivé osádky se na ní střídaly. Jen pro zajímavost, jízda tanku pod vodou se prováděla naposledy v roce 1997. „Tento výcvik se u 7.mb organizuje z důvodu zachování jejích operačních schopností. Možnosti, které nabízejí trenažéry, jsou v dnešní době velké, ale výcvik v reálu je pro vojáky nenahraditelná,“ doplnil zástupce velitele 7.mb Rudolf Honzák.

Na páteční dopoledne tak byl pro diváky připraven pestrý program. Hned na začátku měli možnost vidět jízdu tanku pod vodou, vyproštění tanku a jeho následné vytažení na břeh, plavbu bojových vozidel pěchoty, také jejich vyproštění a záchranu, zajímavostí byla ukázka překonávání vody obrněným vozidlem Pandur II, který ukázal, jak bravurně zvládá vodní slalom a plavbu vzad. Zpestřením byla ukázka záchrany tonoucího vojáka a jeho ošetření.

FOTO AČR

autor: -red-

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.