> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Tip na výlet -Military muzeum

vloženo: 11.07.2011           komentářů: 0

Military muzeum generála Sergěje Jana Ingra ve Vlkoši patří rozhodně k těm, jejichž návštěvou člověk neprohloupí. Ostatně to platí i pro akce, kterým velí ředitel muzea Petr Něnička.

Muzeum oficiálně provozuje občanské sdružení Krušpánek, které ve Vlkoši stojí za organizací Vlkošských dnů vojenských tradic, které každoročně přilákají několik tisíc návštěvníků. Letos se na nich poprvé prezentovalo i ministerstvo obrany, a sice s projekty evidence válečných hrobů a Legie 100, který přijel osobně představit náměstek ministra pro personalistiku Michael Hrbata.


Asi není třeba vyčíslovat, jak drahým koníčkem propagace vojenské historie je. Stovky a možná tisíce exponátů v Military muzeu hledal a postupně nakupoval Petr Něnička několik let a údajně jako alternativu za ukládání peněz do stavebního a penzijního spoření. Návratnosti investice se ale zarytě brání a ani v muzeu, ani na pořádaných akcích, nevybírá vstupné, „jelikož vlastenectví se nedá dělat za peníze.“
A právě vlastenectvím je muzeum doslova prostoupeno. Kromě armádního generála Sergěje Jana Ingra se věnuje ještě dalším třem českým vojákům, které pojí působení v britské RAF. Jejich osobní příběhy dodávají hlubší rozměr obrovskému množství exponátů výstroje a výzbroje z 2. světové války. V muzeu ovšem nechybí ani expozice věnovaná současným zahraničním misím české armády. Kromě toho je v muzeu ukryta také knihovna, prodejna suvenýrů a dokonce je zde i malý kinosál, kde Petr Něnička promítá válečné dokumenty.
Nyní v červenci je muzeum otevřeno od neděle do středy, vždy od 10 do 15 hodin. Návštěvu lze ovšem domluvit i individuálně. Zasvěcený výklad Petra Něničky je samozřejmostí, stejně tak i možnost vystavené exponáty si osahat a vyzkoušet.

Foto archiv muzea

autor: -red-

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.