> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Svíčka podpálila dům

vloženo: 18.07.2011           komentářů: 2

Polomí – V pátek jen chvíli po jedenácté večer vyslalo operační středisko Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje tři jednotky profesionálních i dobrovolných hasičů k likvidaci požáru v podkroví rodinného domku na okraji obce Polomí.
 
„Majitelka nechala zapálenou svíčku na pracovním stole, od které se vznítila tiskárna a následně celý podhled v místnosti. Požár se velmi rychle rozšířil i do chodby v podkroví. Majitelé se pokoušeli hasit sami za pomocí sousedů ručním hasicím přístrojem a zahradní hadicí. Ve velmi hustě zakouřených prostorech došlo k nadýchaní se nebezpečných zplodin dvou osob, nicméně striktně odmítnuly přivolání zdravotnické záchranné služby,“ uvedl Zdeněk Hošák z HZS OLK. .
 
K pomoci s požárem vyjely dvě profesionální jednotky z požární stanice Konice a Litovel za posílení dobrovolnými hasiči Hvozd. Hasiči lokalizovali požár v podkroví pomocí jednoho vodního proudu „C“ a rovněž během chvíle požár uhasili. Pomocí přetlakové ventilace objekt ochladili a odvětrali.
 
Příčina: nedbalost pří používání otevřeného ohně (svíčka na pracovním stole u tiskárny PC), přímá škoda: cca 140 tisíc korun, uchráněné hodnoty: cca 3 miliony.

FOTO HZS OLK

autor: -red-

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.