> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Češi myslí hlavně na rodinu

vloženo: 19.07.2011           komentářů: 0


Ke klidu a spokojenosti potřebujeme hlavně úrazové pojištění

Nedávný průzkum České pojišťovny ukázal, že hlavním motivem k uzavření životního a úrazového pojištění je starost a péče o rodinu. Změna rodinné situace a narození potomka přiměje ke sjednání životního pojištění 29 % dospělých. Jak však také vyplynulo z výsledků průzkumu, mají více než dvě třetiny Čechů sjednáno pojištění na příliš nízkou pojistnou částku. V případě jakýchkoli životních komplikací pak bohužel pojištění nemůže svoji funkci plnit optimálně.

Rodina a obavy o její zabezpečení nám nedají spát. Zajištění rodiny do budoucna v případě smrti jednoho z rodičů představuje pro Čechy nejdůležitější důvod pro uzavření životního pojištění. Životní pojistku si právě z obav o budoucnost své rodiny uzavírá 41 % lidí. Nejčastějším impulsem, který ke sjednání životního pojištění přiměje necelou třetinu Čechů, je pak logicky narození potomka. Děti nejen mění rodinné zvyklosti, ale mají také zásadní vliv na přemýšlení dospělých o budoucnosti. Lidé se stávají méně sobeckými a více myslí na rodinu a na to, kdo se o jejich nejbližší postará v případě, že by se jim něco nepříjemného stalo.

Podle průzkumu České pojišťovny má každá česká domácnost uzavřeny v průměru 2,2 životní pojistky. Spolu s neustále rostoucí finanční gramotností roste také pocit zodpovědnosti. Rodiče se proto stále častěji nespoléhají pouze na jednoho živitele a raději se pojistí oba. Do rodinného rozpočtu totiž ve většině českých domácností přispívají oba dva významným dílem. V případě úrazového pojištění je tento trend ještě patrnější. Průzkum ukázal, že pouze u 11 % Čechů s úrazovou pojistkou nemá zároveň sjednáno úrazové pojištění někdo další z rodiny. Pro všechny ostatní je velmi důležité úrazově pojistit také svého partnera nebo děti. Průměrný počet úrazových pojistek připadajících na jednu českou domácnost je 2,4.

Životní pojištění pro své potomky má dle výsledků průzkumu České pojišťovny sjednáno pouze 27 % oslovených, úrazově však rodiče děti pojišťují mnohem více (41 % respondentů). „Velká část rodičů se stále mylně domnívá, že je předčasné uzavírat pro malé děti životní pojištění. V dnešní době lze ale životní pojištění kombinovat jak s úrazovým pojištěním, tak se spořením. V rámci jedné smlouvy tedy děti nejen pojistíte, ale zároveň vklady zhodnocujete. Po dosažení plnoletosti pak mohou mladí lidé v pojištění pokračovat nebo smlouvu ukončit a naspořenou částku využít například k financování studia,“ říká Petr Svoboda, vrchní ředitel produktového managementu občanského pojištění ČP.

Průzkum rovněž ukázal, že Češi mají průměrně život pojištěn na 400 000 Kč, což však není dostačující. „Pojistná částka by měla dosahovat dvojnásobku, lépe však trojnásobku ročního platu. V případě aktuální průměrné mzdy 23 144 Kč měsíčně by to tedy bylo minimálně 830 000 Kč. Pokud však máte hypotéku nebo jiné úvěry, doporučuji pojistnou částku ještě navýšit,“ vysvětluje Petr Svoboda. Na více než 500 000 Kč je ale přitom dle průzkumu pojištěno pouze 35 % Čechů - téměř dvě třetiny lidí by tak měly zvážit navýšení pojistné částky svého životního pojištění.

autor: -red-

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.