> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

KČT Smržice slaví patnáctiny

vloženo: 19.07.2011           komentářů: 1

Smržice - Klub českých turistů Smržice slaví v roce 2011 patnácté výročí svého založení. Je největším turistickým spolkem na Prostějovsku a je jedním z 24 klubů Oblasti Olomoucký kraj. V roce 2010 obdržel klub „Veřejné uznání za propagaci turistiky mezi širokou veřejností“.

K 1.1.2011 měl klub 78 členů, z toho 43 členů v produktivním věku, 32 seniorů a 3 juniory. Průměrný věk člena klubu je 48 let. Nejmladším členem je v současné době Ondřej Kašpárek z Prostějova, který se narodil dvěma členům našeho klubu 12.dubna 2008 a automaticky tím získal členství. Naopak nejstarším členem klubu je pan Antonín Lutonský z Prostějova, který se 2. dubna 2011 dožívá 86 let. S turistikou začal až po padesátce a od té doby absolvoval už 134 pochodů s trasou 100 km a 280 pochodů s trasou 50 km. Členkou klubu je také starostka obce Smržice ing. Hana Lebedová a další dva členové obecního zastupitelstva.


KČT pořádá dvě největší celostátní akce v regionu. "Po deseti velice úspěšných ročnících květnového Prostějovského vandru jsme tuto oblíbenou akci v roce 2005 nenápadně přestěhovali k nám do Smržic a udělali z ní „Smržické vandr“ ," říká zakladatel klubu a předseda Zdeněk Balcařík. Každoročně se této akce účastní více než tisíc turistů z našeho regionu a celé ČR. Speciální akcí pro vyznavače cykloturistiky je vždy první sobotu v září „Smržická šlapka“ s velkým výběrem tras pro horská i silniční kola. Obou těchto akcí se většina členů klubu účastní jako pořadatelé. V průběhu roku potom pořádáme dvě desítky jednodenních poznávacích zájezdů s možností výběru méně náročných i náročnějších turistických tras. Nelze opomenout také oblíbený Smržický country bál, který turisté pořádají pravidelně první listopadovou sobotu. O prázdninách jezdí turisté každoročně na týdenní pobytovou akci do některých našich nebo zahraničních hor. Všechny klubové akce jsou přístupné veřejnosti (viz kalendář akcí na našich internetových stránkách).

FOTO KČT Smržice

autor: -red-

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.