> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Kraj spustil nový web

vloženo: 27.07.2011           komentářů: 1Nová struktura, nová grafika a propojení se sociálními sítěmi charakterizují nové webové stránky Olomouckého kraje, které byly ve středu 27. července spuštěny na adrese www.kr-olomoucky.cz. Olomoucký kraj je připravoval více než rok a jejich podobu konzultoval s nevidomými a slabozrakými, aby dosáhl přístupnosti webu pro handicapované. Poprvé byla příprava stránek plně v rukou tiskového oddělení, jež řídí komunikaci kraje navenek.Předností nových krajských stránek je především snadná orientace a interaktivní komunikace s občany formou aktualit z různých oblastí. Na stránkách nechybí služba zasílání zpráv a prostor je věnován i podnětům a připomínkám ze strany občanů. Nový web přináší také přehlednější vyhledávání a propojení se sítěmi Facebook, Twitter, Youtube a Flickr. Jejich prostřednictvím kraj může zveřejňovat aktuality, fotografie a videa.„Staré webové stránky kraje z roku 2005 svým designem a funkčností odpovídaly době svého vzniku. Na novém webu jsme pracovali již od loňského roku. Pevně věřím, že se tato práce zúročí a občané kraje i návštěvníci našich stránek budou s jejich podobou spokojeni,“ uvedl hejtman kraje Martin Tesařík.Olomoucký kraj si k přípravě nového webu vybral olomouckou společnost ESMEDIA, která stránky programovala. Společnému projektovému týmu, který vedl mluvčí kraje Ivo Heger, se podařilo výrazně zjednodušit editaci celého systému. „Od prvního dne jsme se na web dívali jako na médium, které musí být přátelské k uživatelům i k samotným autorům. Příkladem může být vkládání fotografií. Zatímco dříve jsme na publikování jednoho snímku potřebovali 24 kliknutí, nyní jich stačí 6,“ konstatoval Heger. Celkové náklady na přípravu nového webu dosáhly částky 700 tisíc korun, což je třetina částky, který stál minulý web z roku 2005.Nové webové stránky Olomouckého kraje jsou přístupné i osobám se zrakovým handicapem a nevidomým. „Zcela splňují technické požadavky a zrakově postižení návštěvníci se tak mohou rychle a snadno orientovat v nabízených informacích,“ dodal Jan Příborský, ředitel TyfloCentra Olomouc.Web Olomouckého kraje loni zaregistroval 477 tisíc návštěv a jeho uživatelé si prohlédli celkem 4,9 miliónů stránek.autor: -red-

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.