> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Evropský pohár na Těrlickém okruhu

vloženo: 21.08.2011           komentářů: 0

Tradiční motocyklový závod na Těrlickém okruhu se při 28. ročníku Havířovského zlatého kahance zapíše do své historie pořádáním Evropského poháru silničních závodních motocyklů na přírodních okruzích. Tento šampionát známý pod názvem International road racing championship si odbude svou Českou premiéru na Těrlickém okruhu v nově pozměněném termínu ve dnech 27. – 28. srpna 2011. Zajímavostí tohoto pětidílného seriálu (Schleiz (D) , Hengelo (NL), Chimay (B), Těrlicko (CZ), Frohburg (D)) je, že diváci uvidí dva samostatné závody, do kterých nastoupí okolo 40 jezdců na motocyklech o obsahu 600 až 1000 ccm. Nejžhavějším kandidátem na celkové vítězství šampionátu IRRC je německý jezdec Didier Grams, který si může připsat do své sbírky jednadvacáté vítězství v řadě za sebou (v letech 2009 – 2011). V Těrlicku se budou chtít ukázat na čele také jezdci startující na divokou kartu zejména dvojnásobný vítěz Těrlického okruhu třídy do 600 ccm Němec Rico Penzkofer a také naši jezdci Kamil Holán, Petr Zrzavý a Michal Jiroš. Neméně důležité bude zápolení o body do Českého poháru, a to ve všech jeho vypsaných třídách (125 Sportproduction, 125 GP, 250 Sportproduction, 250 GP, volná do 600 ccm, volná nad 600 ccm)a také kategorie Supermono, které má rovněž na Těrlickém okruhu republikový mistrovský závod. Kromě současných novodobých motocyklů se na startu závodu objeví také veteráni třídy Klasik 175 a 250 ccm. Organizátoři závodu občanské sdružení Prosport-cz očekávají účast okolo 200 jezdců z České republiky, Slovenska, Maďarska, Polska, Rakouska, Německa, Itálie, Švýcarska, Holandska, Belgie, Irska a Anglie, kteří se představí v osmi závodech.
Na koho se diváci mohou letos těšit? Mezi hlavní aspiranty na trofej pro absolutního vítěze závodu Havířovského zlatého kahance patří Angličané Robb Denver, Paul Shoesmith, Němci Thomas Walther, Rico Penzkofer, Didier Grams, Stefan Holz, Rakušan Horst Saiger, Maďar Sandor Bitter, Belgičané Gian Mertens, Tom Van Looy Holanďan Frank Baker a také čeští ostřílení jezdci Kamil Holán, Petr Zrzavý, Michal Jiroš, Josef Duchan, František Loučka. Z velkým očekáváním bude vyhlížení účasti prozatím nejistého startu dvojnásobného absolutního vítěze Michala Dokoupila, který se zotavuje po vážné nehodě z irského závodu v Cookstown 100. Podle posledních zpráv by měl Indi startovat v závodech volná do 600 ccm a 125 Sportproduction. V Těrlicku nebudou pochopitelně chybět favorité svých tříd, jakými jsou Miroslav Sedlo, Radek Chlíbek Petr a Patrik Kolářové, Oldřich Podlipný, Libor Kamenický, Karel Kalina, Pavel Navrátil, Michal Ježek, Anežka Svobodová, Němci René Lohse, Johanes Kehrer, Daniel Zöernweg a Ital Pier Coppa.
První nedělní závod započne již o půl deváté a příznivci rychlých kol jedné stopy si jistě nenechají ujít tento ojedinělý motoristický svátek. Návštěvníci závodu si mohou zakoupit v předprodeji zvýhodněnou vstupenku (sobotní trénink 50,- Kč a nedělní závod 150,- Kč). Cena na místě ve dnech konání akce (sobota 70,- a neděle 200,- Kč). Vstupenky můžete zakoupit od 12. 8. – do 24. 8. 2011 na městském informačním centru Havířov, Karviná, Orlová, Bohumín, Ostrava, Opava, Krnov, Český Těšín , Třinec, Frýdek Místek, Nový Jičín, Kopřivnice a také od 19. do 24. 8. 2011 v prostoru startu a cíle Těrlického okruhu. Informace o závodě naleznete na stránkách www.terlickyokruh.nolimit.cz


autor: pk-ostrava

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.