> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Soupeřem AZetu bude Prostějov

vloženo: 16.09.2011           komentářů: 0


Druhým soupeřem AZetu na domácím ledě bude Prostějov

Ligová soutěž pomalu nabírá obrátky, a tak mají havířovští příznivci možnost jít v opět sobotu ve svém městě na hokej. Tentokrát bude AZet hostit tradičního a silného rivala, tým LHK Jestřábi Prostějov. Utkání začíná v tradičních 17:00.Prostějovští, kteří podle odborníků budou opět patřit ke spolufavoritům 2. ligy, vstoupili do soutěže v 1. kole v Porubě a hned přesvědčili o svých kvalitách. Zápas celkem s přehledem vyhráli 3:1 a připsali si tři body. O to větší zklamání přinesl příznivcům Jestřábů následující domácí zápas s Novým Jičínem. Hosté se prezentovali opět svým typickým defenzivním projevem a domácí i přes snahu a chvílemi i drtivou převahu, nenacházeli ten správný klíč k novojičínské brance. Když navíc sami svými chybami pomohli hostům k laciným brankám, skončilo utkání nakonec porážkou Prostějova 2:3.

Tuto domácí bodovou ztrátu budou jistě chtít Jestřábi dohnat již v sobotu v Havířově. Kvalita jejich kádru totiž prostředku tabulky, kde se momentálně nachází, neodpovídá. Případný bodový zisk by je však rychle vrátil na přední místa.

V tom se jim samozřejmě budou snažit zabránit hráči domácího AZetu. Ti po výborném vstupu do soutěže v prvním zápase proti Novému Jičínu (3:0) vyhráli i ve středu ve Frýdku – Místku (3:2p). Byla to sice výhra „až“ v prodloužení, ale vzhledem k průběhu zápasu a především skóre jsou i tyto dva body cenné. AZet totiž v zápase proti snaživému a bojovnému týmu dvakrát dotahoval a vyrovnání přišlo až 5 minut před koncem základní hrací doby.

Ukázalo se opět, že na ledě moc papírové předpoklady nemusí platit. Jakýmsi bonusem za bojovnost je posun do čela tabulky. I když ta je, vlivem problémů Šternberka a Karviné, ovlivněna nestejným počtem sehraných utkání.

Na sobotní zápas s kvalitním soupeřem se už těší i trenér AZetu Jan Daneček: „Čeká nás jedno z nejlepších mužstev ligy. Navíc tým, který nehraje destruktivně. Naopak čekám otevřenější hru dopředu z jejich strany a i my chceme hrát stejně. Zvu tedy diváky na atraktivní utkání.“

Přijďte se i vy podívat na utkání dvou předních mužstev 2. ligy skupiny východ, tedy AZetu Havířov a LHK Jestřábi Prostějov. Zápas začíná v havířovské K&K Pneu Aréně v sobotu v 17:00.

Sestavy mužstev v posledním zápase:

LHK Jestřábi Prostějov:
Sedlář - Kumstát, Finkes, Osina, Kolibár, Paška, Peštuka, Halouska, Tomiga M., Stejskal, Duba, Ševčík, Šebek P., Zachar, Čuřík, Smejkal, Černý, Šebek D., Stráněl, Jedlička, Žajgla

AZ Havířov:
Daneček L. - Prokop, Rimmel, Krisl, Machálek, Balčík, Vydra, Zientek M., Pavlas - Klimša, Najdek, Maruna, Sztefek, Potočný, Stránský, Daneček J., Říčka, Pechanec, Brezani, Kraft, Kopún

Další zápasy 3. kola:
Přerov - Frýdek-Místek
Valašské Meziříčí - VHK Vsetín
Poruba – Opava
Nový Jičín - Karviná

autor: Tomáš Vlček

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.