> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Karviná zajíždí na těžkou půdu

vloženo: 23.09.2011           komentářů: 0

Karviná zajíždí na těžkou půdu prostějovských Jestřábů

Karvinské hokejisty po středečním úvodním domácím zápase v sezoně čeká další těžká zkouška. Tou bude cesta do Prostějova, kde své domácí zápasy hrají silní Jestřábi, kteří se po čtyřech kolech drží jen těsně pod vrcholem tabulky.
Foto
Karvinští fanoušci měli po letech možnost sledovat zase druholigový hokej. A hned na té nejvyšší úrovni. Před zraky dvou tisícovek fanoušků se v Karviné uskutečnilo očekávané derby mezi domácími a hokejisty Havířova.

Zápas byl vyrovnaný a rozhodovalo se až v nájezdech. Ten rozhodující nakonec proměnil hostující Jan Daneček a zajistil AZ vítězství. Ovšem i domácí hokejisté sklidili potlesk a naznačili svým fanouškům, že udělat si cestu na zimní stadion se opravdu vyplatí.

Další domácí duel se hraje už toto pondělí, kdy do Karviné míří v dohrávce Poruba. Ještě předtím ale Flašarovi svěřenci pojedou na horkou půdu Prostějova, kde své domácí zápasy hrají Jestřábi. Prostějov už loni ukázal, že jde správným směrem a že bude patřit mezi nejsilnější týmy soutěže. A možná jen vinou rozsáhlé marodky nedošel ještě dále.

Letošní sezona ale naznačuje, že svěřenci trenéra Zachara hrají opět ve velké formě. V letošním ročníku hrál Prostějov čtyři zápasy. Paradoxní je, že tři venkovní vyhrál, zato jediné domácí představení ve výhru neproměnil.

Prostějovský led dobyli hokejisté Nového Jičína, z Poruby, Havířova a Frýdku-Místku ale přijeli Jestřábi s plným bodovým ziskem. Zejména výhra 5:2 z havířovského ledu se počítá. Kanadskému bodování týmu zatím vládne útočník Jakub Čuřík, který si ve čtyřech zápasech připsal pět kanadských bodů, nejlepším střelcem je třígólový Filip Smejkal. Velkou ofenzivní sílu znamenají také Šebkové, ale i ostatní hráči ofenzivně laděného týmu. V jestřábí kleci si zatím pevné místo drží Dalibor Sedlář.

I karvinští hokejisté chtějí hrát na špici tabulky. To se jím sice po třech kolech nedaří, ale sezona je ještě dlouhá a velká síla týmu ho určitě rychle posune na nejvyšší příčky. Premiéru na ledě Uherského Hradiště Karviná zvládla na výbornou, pak ale přišla porážka 0:1 z ledu Nového Jičína a zmiňovaná prohra s Havířovem. I proto nyní hostí třetí celek sedmý tým tabulky.

Kanadskému bodování Karviné vládne David Moravec, který ve třech zápasech dvakrát skóroval a další čtyři branky připravil. Dvě branky má na kontě i Radim Valchař, který předvedl proti Havířovu skvělý výkon, či David Mikšan. Karvinské formace jsou ale vyrovnané a každý z hráčů je schopný zápas rozhodnout. V zadu všem kryje záda David Iláš, který se zatím předvedl skvělými výkony. I na něm bude stát úspěch z ledu Prostějova, kde se hraje v sobotu od 17:00.

autor: Petr Sobol

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.